17/03/2020

V. MUZEOLOGICKÝ PUBQUIZ

Pro všechny studenty, absolventy a fanoušky muzeologie pořádáme v březnu další muzeologický pubquiz. Přihlášené týmy změří své znalosti ve středu 18/3 ve sklepním salónku MonteNegro pub, kde se na vás budeme těšit již od 18:00.

Obsah pubquizu se bude pohybovat v širokospektrálním kulturním oceánu smrsknutém do tří kol po deseti otázkách! Pubquiz tak rozehrajeme už v 19:00 a předpokládaný konec odhadujeme na 22.00 hodinu. Od podniku Montengro je možné se pak pohodlně rozvážet spoji číslo 6, 1, 25 a 26 (zastávka Pionýrská).

Účastnit quizu se může maximálně 6 týmů složených ze dvou až pěti hráčů. Nutná je tak předchozí registrace prostřednictvím formuláře, který najdete zde pod kulatým tlačítkem.

startovné 30 Kč / os.

25/02/2020

SRAZ STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ

Se začátkem jarního semestru 2020 přišlo i tradiční neformální setkání muzeologů, které proběhlo v brněnském podniku Schrott.

11/03/2019

IV. MUZEOLOGICKÝ PUBQUIZ

V březnu 2019 jsme pořádali již IV. muzeologický pubquiz. Tentokrát jsme se ale rozhodli zaměřit otázky na konkrétní muzeologickou problematiku a vybrali jsme téma muzejní architektura. Pubquiz proběhl v galerii Skleněná louka a účastnilo se ho 5 týmů složených ze studentů a absolventů muzeologie, etnologie, historie, dějin umění, restaurátorství, managementu v kultuře i psychologie.

26/02/2019

SRAZ STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ

Studenti i čerství absolventi se na začátku jarního semestu sešli na tradičním muzeologickém setkání, které proběhlo v hospodě U Dřeváka

21/11/2018

MUZEO-ARCHEOLOGICKÝ PUBQUIZ

V pořadí třetí pubquiz jsme uspořádali společně se studenty Archeologie. Otázky byly sestaveny tak, aby zasahovaly rovnoměrně do obou oborů. O to více nás potěšilo, že první místo vybojoval tým "Vyřazeno z evidence" složený ze studentů muzeologie a historie.

31/10/2018

SRAZ SUDENTŮ A ABSOLVENTŮ MUZEOLOGIE

Podzimní semestr jsme zahájili o něco později než jsme zvyklí, ale stálo to za to. Jako vždy se zúčastnili studenti ze všech ročníků i několik absolventů.

25/03/2018

PŘEDVELIKONOČNÍ MUZEOLOGICKÝ VEČER

Předvelikonoční setkání se uskutečnilo 26. března ve Vinyl Baru v přízemí Skleněné louky.  I tentokrát byl součástí muzeologický pubquiz. Hrálo šest týmů složených především ze studentů muzeologie a historie. První místo a kinder vajíčka vybojoval tým "Exponáti."

06/03/2018

SRAZ STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ MUZEOLOGIE

V pořadí druhé setkání studentů a čerstvých absolventů muzeologie proběhlo na začátku jarního semestru 2018 v ZÓNĚ 59. Setkalo se zde přes dvacet studentů a absolventů prezenčního i kombinovaného studia.

13/12/2017

PŘEDVÁNOČNÍ MUZEOLOGICKÝ VEČER

Neformální setkání pro studenty a absolventy prezenčního i kombinovaného studia muzeologie proběhlo ve čtvrtek 14. prosince v podkrovní galerii Skleněná louka. Součástí setkání byl tematický pubquiz plný netradičních otázek z oblasti kultury, historie, muzejnictví a filmu. Zúčastnilo se sedm týmů, složených nejen ze studentů a absolventů Muzeologie.  Vítězný "Dreamteam" byl oceněn medailemi a potleskem.

25/09/2017

Na začátku podzimního semestru pořádal Spolek brněnských muzeologů společné setkání v ZÓNĚ 59. Potkalo se zde okolo dvaceti studentů a čerstvých absolventů a proběhlo i rozloučení s Tomášem Jirákem, organizačním referentem oddělení Muzeologie, který nám celý rok pomáhal řešit řadu studijních nesrovnalostí.

PROBĚHLO

ODLOŽENO