Please reload

novinky

KUNSTKAMMER

1/1
Please reload

nevynechejte

SCHINDLER

25/02/2018

Svitavské muzeum je poměrně mladá instituce, která byla založena za podpory města v roce 1894. Sbírky muzea obsahují umělecké kolekce i předměty denní potřeby pocházející z dané lokality. Výjimečná je unikátní sbírka prací techniky z období 19. a 20. století, které je věnována jedna z expozic. Prohlédnout si zde můžete historické pračky, valchy, prací prostředky, žehličky, ale i dobové reklamní plakáty. Nejeden návštěvník si tak při prohlídce vzpomene na své prarodiče a jejich "velké prádlo". 

 

Druhá expozice s názvem "Hledání hvězdy Davidovy, Oskar Schindler - Spravedlivý mezi národy", přibližuje příběhy Židů z Českomoravského pomezí a především životní příběh Oscara Schindlera, svitavského rodáka a zachránce dvanácti set lidských životů v období holokaustu. Expozice obsahuje panely s dobovými fotografiemi a vitríny s tematickými exponáty. Je možné si objednat komentovanou prohlídku a připraven je i program pro školy.

 

V dalších místnostech muzea můžete vidět svitavské betlémy, střelecké terče, nebo některou z aktuálních výstav. Všechny expozice a výstavy můžete navštívit za jednorázové vstupné.

 

více na muzeum.svitavy.cz

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

štítky
Please reload

archiv